AKTUALNOŚCI

26.05.2023r.Dzień Mamy

Kochanym Mamom życzymy w dniu ich święta wiele radości, uśmiechu na co dzień, pogody ducha, samych słonecznych dni i spełnienia marzeń.  

24.05.2023r.Rekrutacja otwarta!

Jesteś mieszkańcem Miasta Świętochłowice? Masz ukończone 18 lat? Jesteś osobą bierną zawodową? (nie pracująca, nie zarejestrowaną w Urzędzie Pracy)   Projekt „Aktywna Przyszłość” to szansa na zmianę! Zapewniamy możliwość nieodpłatnego skorzystania z: poradnictwa psychologicznego doradztwa zawodowego poradnictwa socjalnego doradztwa finansowego prawnika, mediatora W okresie wakacyjnym zorganizowanie kursów zawodowych z wypłacanym stypendium szkoleniowym (np. wózki widłowe UDT, magazynier i wiele innych).   Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do siedziby naszej jednostki: Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach, ul. Sądowa 1, 41-605 Świętochłowice Telefon: 32 245 55 24 Mail: cis@swietochlowice.pl Poniedziałek 7:00-17:00 Wtorek 7:00-15:00 Środa 7:00-15:00 Czwartek 7:00-15:00 Piątek 7:00-13:00   Przyjdź, porozmawiaj, zrób coś dla siebie!  

16.05.2023r.Festyn Rodzinny na OSiR Skałka

Halo, Miasto Świętochłowice Zapraszamy wszystkich mieszkańców na festyn rodzinny w ramach projektu „Aktywna Przyszłość” dofinansowanego przez EFS tj. Europejski Fundusz Społeczny 27.05.2023 12:00-17:00 OSIR Skałka Będzie się działo! Dla najmłodszych strefa kids do lat 4, nie zabraknie popcornu i waty cukrowej. Ponadto dmuchańce, kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże,  quiz wiedzy o mieście, ale to nie wszystko… Na scenie wystąpią Zespół Kamraty oraz Agga! Strefa poznajmy się…Prezentacja pracowni Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach między innymi rękodzieła, krawiectwa i stolarni, musicie zobaczyć co dla Was przygotowali!

25.04.2023r.Nasze Piątki

W miniony piątek działo się! Na początek Dawid Haracz i warsztaty z techniki samorozwoju. Następnie wizyta studyjna uczestników projektu „Aktywna Przyszłość” w Centrum Pracy Socjalnej w Chorzowie i Klubie Integracji Społecznej. Wymiana doświadczeń i wiedzy bezcenna! Dziękujemy za miłe przyjęcie i owocny czas! Zapraszamy do Nas! Na zaproszenie Policja Świętochłowice Nasi uczestnicy wzięli udział w debacie „Nie bądź głuchy i ślepy na przemoc” w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Dziękujemy za zaproszenie.  

12.04.2023r.Prace grupy utrzymania terenów zielonych

Piękna wiosenna pogoda, promienie słońca nie mogliśmy zacząć tygodnia inaczej! Uczestnicy projektu Aktywna Przyszłość po raz kolejny posiedli cenną wiedzę z zakresu ogrodnictwa i aranżacji terenu. Wiedza + praktyka = efekt Zobaczcie sami!  

06.04.2023r.Praca grupy remontowo-budowlanej

Dzień dobry! My dzień zaczęliśmy od remontu klatki przy ul. Barlickiego 49, gdzie remont trwa już od kilku dni. To jedna z wieeelu klatek schodowych, którą nasza grupa w ramach reintegracji społecznej i zawodowej wyremontowała dla mieszkańców Miasta Świętochłowice. Już nie możemy doczekać się efektów końcowych! A Wy?  

31.03.2023r.Odwiedziny w Złotej Jesieni i kinie

We wtorek w ramach działalności Klubu Integracji Społecznej odbyły się warsztaty wsparte przez pracownię krawiecką  oraz rękodzieła. Nasze uczestniczki odwiedziły mieszkańców Miejskiego Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Świętochłowicach. Ależ to twórczy i wspaniali ludzie! Ozdoby wielkanocne robią wrażenie i na pewno umilą świąteczny czas podopiecznym. Dodatkowo uśmiech na ustach mieszkańców i pracowników Złotej Jesieni wywołał Arnav. Bardzo lubimy te spotkania i dziękujemy za miło spędzony czas. Piątek to jak zawsze Nasz czas. Tym razem dla odmiany uczestnicy odwiedzili kino. To był pozytywny tydzień!

27.03.2023r.Taaaaaakie piątki…

Tradycji musi stać się zadość i jak co piątek nudy u Nas nie ma! Nasz piątkowy maraton rozpoczęliśmy od rozgrzewki z doradcą zawodowym. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi czym jest elastyczne zatrudnienie, jakie są jego formy i wiele innych. Do biegu uczestnicy stanęli z Dawidem Haraczem. Podczas warsztatów z komunikacji interpersonalnej dowiedzieli się wiele o sobie samych ale też o innych uczestnikach i jak się okazało uczestnicy miedzą sobą mieli wiele wspólnych cech. Finiszujemy wizytą studyjną uczestnicy projektu „Aktywna Przyszłość’ odwiedzili Centrum Integracji Społecznej w Katowicach, prowadzone przez Stowarzyszenie „Śląskie Centrum Profilaktyki i Psychoterapii”. Spotkanie odbyło się w pracowni gastronomicznej – wege restauracji „Z Liścia” (Katowice ul. Mikołowska 21). Naszą grupę powitał Prezes Zarządu Pan Stanisław, Kierownik CIS Pan Łukasz oraz cztery przeurocze labradory. Nasi uczestnicy mogli na własne oczy zobaczyć jak to wygląda w innych CIS-ach. Poznali historie powstania Katowickiego CIS, dodatkowo dowiedzieli się o jego działalności, sama rozmowa z innymi uczestnikami, wymiana spostrzeżeń to było coś! Restauracja „Z liścia” zadbała o regenerację uczestników po tym piątkowym maratonie serwując pyszności takie, że palce lizać! Dziękujemy za miło spędzony czas!          

23.03.2023r.Klub Integracji Społecznej

We wtorek uczestniczki grupy krawieckiej i rękodzieła wraz z Instruktorką w ramach Klubu Integracji Społecznej odwiedziły Caritas Archidiecezji Katowickiej – Dom Pomocy Społecznej św. Antoni w Świętochłowicach. Podczas warsztatów mieszkańcy stworzyli piękne kompozycje świąteczne. Zresztą zobaczcie sami! Dziękujemy za miło spędzony dzień, pyszny poczęstunek i przemiłe upominki.    

20.03.2023r.Wizyta w DPS „Złota Jesień”

W ramach Klubu Integracji Społecznej odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Świętochłowicach. Były rozmowy o sprawach ważnych związanych z opieką nad zwierzętami. Następnie mieszkańcy świetnie poradzili sobie z puzzlowym szaleństwem oraz przeplatanką. Na koniec gimnastyka ciała z woreczkami oraz zawody. Ależ były emocje! W imieniu Arnava dziękujemy za piękny prezent!    

10.03.2023r.Piątek = Klub Integracji Społecznej

Dzieje się! Na początek uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach podczas warsztatów z doradcą zawodowym dowiedzieli się jak aktywnie poszukiwać pracy. W procesie reintegracji zawodowej to bardzo istotny aspekt. Następnie warsztaty z zakresu rozwoju osobistego i temat: stres. Czym jest, jak sobie z nim radzić. Na deser Wieże KWK Polska Świętochłowice i wystawa lokalnego artysty Pana Adama Majlinger. Dodatkową atrakcją były odwiedziny Arnava, który wywołał uśmiech u Naszych uczestników. Ojjjjj tak! Lubimy takie dni!           

09.03.2023r.Prace grupy utrzymania terenów zielonych

Przez ostatnich kilka dni uczestnicy grupy utrzymania terenów zielonych obcinali, karczowali i sprzątali teren wokół Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Świętochłowicach. Nasi „zieloni” po raz kolejny spisali się na medal.  

08.03.2023r.Dzień Kobiet

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

06.03.2023r.Prace grupy remontowo-budowlanej

Dzień dobry bardzo! Na miły początek tygodnia grupa remontowo budowlana. Tym razem szpachle, pędzle czynią magię w Szpitalu Miejskim – ZOZ Świętochłowice na oddziale psychiatrycznym. Prawda, że pięknie? Grupa remontowo budowlana to jedna z wielu grup w Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach, w której Nasi uczestnicy przechodzą proces reintegracji zawodowej i nabywają nowych umiejętności zawodowych. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do Nas! Tel. 32 24 555 24, e-mail: cis@swietochlowice.pl, ul. Sądowa 1, Świętochłowice.

03.03.2023r.Piątkowe zajęcia

Jak piątek to zajęcia Klubu Integracji Społecznej, które są niezwykle ważne w procesie reintegracji. Piątek otwarli uczestnicy projektu „Aktywna przyszłość” wspólnie z doradcą zawodowym omawiali role społeczne. Od matki, uczestnika, pracownika oraz o tym jaki rola ta ma wpływ na Nasze codzienne życie. Następnie garść cennych informacji z pierwszej pomocy, takiej wiedzy nigdy dość!    

24.02.2023r.Nasze Piątki

Piątek hurra! Dzisiaj działo się w ramach Klubu Integracji Społecznej. Na pierwszy ogień odwiedziny w Wieże KWK Polska Świętochłowice. Następnie warsztaty z Panem Dawidem Haraczem, praktyczny konkurs i słodkie nagrody. Na koniec Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach i Pani sierżant sztabowy Agnieszka Ściebura z tematem jakże ważnym „Przemoc – jak i gdzie szukać pomocy” oraz niezwykłe przygody z alko i narko goglami.           

10.02.2023r.Qlturalnie z KIS

Piątek to Nasz czas! Dzisiaj odwiedziliśmy Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Dla niektórych było to kolejne spotkanie z tym wyjątkowym miejscem, dla innych pierwsza taka podróż historyczna. To był fantastyczny piątek!       

03.02.2023r.Nasze Piątki

Jak co piątek nudy nie ma, a to wszystko dzięki zajęciom Klubu Integracji Społecznej. Dzięki spotkaniom integracyjnym Nasi uczestnicy odwiedzają wiele miejsc. Dzisiaj przy wspólnej kawie i słodkim poczęstunku  w Restauracjo Gilera mogliśmy porozmawiać i lepiej się poznać. Lubimy takie momenty.  

31.01.2023r.Ferie z KIS

Jak trudno połączyć pracę z okresem ferii wie każdy rodzic, dlatego w  Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach w ramach zajęć Klubu Integracji Społecznej zorganizowano ferie dla dzieci uczestników. Oj działo się! Była sala kinowa, warsztat małego majsterkowicza, kreatywne prace manualne z okazji dnia babci i dziadka, karnawałowe sz aleństwo, w skrócie nudy nie było! Dziękujemy instruktorom grup: krawieckiej, rękodzieła, stolarni i budowlanki. Za pomoc i wsparcie naszych milusińskich!      

23.12.2022r.Wigilia

Odświętne stroje, pięknie nakryty stół, wspólne rozmowy, dobrze spędzony czas, wigilijne potrawy – tak właśnie wyglądała Wigilia w naszej jednostce, w zeszły piątek. Dziękujemy Prezydentowi Miasta Świętochłowice Panu Danielowi Beger oraz Wiceprezydentowi Miasta Świętochłowice Panu Sławomirowi Pośpiech za obecność! Jednocześnie życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!  

19.12.2022r.Wizyta w Hospicjum

W ubiegły czwartek pracownicy oraz uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach mieli okazję spotkać się z pracownikami i podopiecznymi Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego św. Jana Pawła II w Katowicach. Nasi przedstawiciele dowiedzieli się czym jest Hospicjum, na czym polega opieka paliatywna, jaka różnica jest między Hospicjum, Zakładem opiekuńczo-leczniczym, a Domem Pomocy Społecznej. Była to również okazja, aby wręczyć drobne upominki od naszej grupy rękodzieła. Dziękujemy za owocne spotkanie!     

06.12.2022r.Mikołajki w Centrum Integracji Społecznej

  A czy Wy spotkaliście dzisiaj św. Mikołaja w Świętochłowicach? Widocznie my również byliśmy bardzo grzeczni przez cały rok, bo Mikołaj o nas nie zapomniał i odwiedził nas wręczając słodkie upominki!  

05.12.2022r.Warsztaty Mikołajkowe w DPS św. Antoni

Kolorowy zawrót głowy. Dziś w ramach Klubu Integracji Społecznej uczestniczki wraz z instruktorkami grupy krawieckiej oraz grupy rękodzieła przeprowadziły warsztaty Mikołajkowe dla podopiecznych Caritas Archidiecezji Katowickiej Domu Pomocy Społecznej św. Antoni. To był wspaniały czas! Cieszymy się, że jutro pod poduszką każdego z mieszkańców znajdzie się mały upominek od Naszych pracowni (rękodzieło, krawiectwo, stolarnia). Dziękujemy Panu Dyrektorowi, Pani Kierownik oraz całemu personelowi za zaproszenie oraz ciepłe przyjęcie. Do zobaczenia! Ps. Dziękujemy za piękne, ręcznie wykonane kartki i szyszki!      

04.12.2022r.Barbórka

Szczęść Boże! Z okazji Barbórki, Dyrekcja oraz pracownicy Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach pragną złożyć serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji z sukcesów w pracy zawodowej oraz powodzenia w działalności społecznej wszystkim górnikom. Niech święta Barbara otacza swoją opieką Państwa oraz Państwa bliskich a w Waszych domach niech zawsze gości rodzinne szczęście. Serdeczne życzenia kierujemy również do emerytów, którzy wykonywali górniczy zawód oraz inwalidów pracy górniczej, którzy wykonując swoje obowiązki, stali się ofiarami górniczych katastrof i wypadków. Niech Opatrzność Boża, za pośrednictwem świętej Barbary czuwa nad Wami i udziela Wam i Waszym Rodzinom pomocy i szczęścia! W takim dniu nie możemy również zapomnieć o tych, którzy w górnictwie zginęli. Cześć Ich pamięci…  

02.12.2022r.Giełda Pracy dla osób z niepełnosprawnościami

Wczoraj mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Giełdzie Pracy dla osób z niepełnosprawnościami w Akademii Górnośląskiej w Katowicach organizowanej przez Fundację FAZON oraz Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Ilość osób, które mieliśmy okazję poznać i wysłuchać ukazuje jak potrzebnym społecznie są tego typu przedsięwzięcia oraz jak duża jest skala osób poszukujących pracy Nasi uczestnicy i wszystkie zainteresowane osoby będące na miejscu są dowodem nieustępliwości w łamaniu wszelkich schematów i dążeniu do celu, mimo licznych trudności jakie spotykają na swojej drodze. Biorąc pod uwagę, że jutro, tj. 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – sprawmy by idea pomocy, wsparcia a przede wszystkim oferowania możliwości była stałym elementem naszej codzienności. Zapraszamy do obejrzenia relacji. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia! Był to dla nas bardzo owocny dzień!    

21.11.2022r.Dzień Pracownika Socjalnego

Wszystkim pracownikom socjalnym składamy najserdeczniejsze życzenia!

10.11.2022r.Dzień Niepodległości

Pracownicy Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach z Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną w Świętochłowicach uczcili 104 rocznicę Niepodległej Polski odśpiewując Hymn.

14.10.2022r.Dzień Edukacji Narodowej

Drogie Nauczycielki, Drodzy Nauczyciele, Szanowni Pracownicy oświaty, życzymy niesłabnącego zapału do pracy, satysfakcji z uczenia, zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń.   Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie. Jesteśmy pełni uznania dla Waszej pracy – każdego dnia, nie tylko dziś!   Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej!  

06.10.2022r.Święto Dzielnicy Lipiny

Zapraszamy na piątkowe Święto Dzielnicy Lipiny organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej.Gdzie? Teren Spółdzielni Mieszkaniowej „Matylda” przy ul. Pieczki 11 w Świętochłowicach.Kiedy? Piątek 07.10.2022, godz. od 12:00 do 17:00.W programie:– atrakcje dla dzieci– poczęstunek– konkursy i zabawy muzyczno-ruchoweWstęp wolny.Zapraszamy!

05.10.2022r.Stop hejtowi

Przemoc, nienawiść, agresja dotykają wiele osób. O tym co robić, jak reagować, gdzie szukać pomocy mogliśmy posłuchać wczoraj. Uczestnicy Klubu Integracji Społecznej wzięli udział w miejskiej konferencji. Temat ważny, bardzo ważny – „Stop Hejtowi”. Wszystko to w ramach II Miejskiego Tygodnia Przeciwko Przemocy. Dziękujemy za zaproszenie!  

30.09.2022r.Dzień Chłopaka

W Klubie Integracji Społecznej jest nie tylko ciekawie, bywa też smacznie. Dzisiaj świętowaliśmy „Dzień chłopaka”. Uczestniczki przygotowały słodki poczęstunek dla Naszych CIS-owych chłopaków. Panowie wszystkiego najlepszego!

28.09.2022r.Nowości w CIS

Tego jeszcze u nas nie było! Dzisiaj uczestnicy grup krawieckiej i rękodzieła odbyli pierwsze zajęcia taneczne, których celem była wspólna integracja.  

26.09.2022r.Jesienny kącik

Witamy Jesień! Uczestnicy projektu Aktywna Przyszłość przygotowali piękny kącik jesienny pod czujnym okiem instruktora. Uczestnicy mogli wykorzystać swoją wiedzę, którą nabyli podczas ostatnio przebytego kursu zawodowego z zakresu ogrodnictwa. Przypominamy, że rekrutacja do projektu „Aktywna Przyszłość” jest nadal otwarta. W ramach projektu oferujemy: zatrudnienie socjalne wsparcie psychologa i doradcy zawodowego możliwość udziału w kursach zawodowych możliwość udziału w płatnych stażach możliwość udziału w wielu ciekawych warsztatach tematycznych pakiet wizażu i stylizacji i wiele innych… Szczegóły dostępne w siedzibie jednostki Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach przy ul. Sądowej 1 lub pod numerem telefonu 32 245 55 24.  

24.09.2022r.XI Piknik Organizacji Pozarządowych

Dzisiaj na Świętochłowickim Pikniku Organizacji Pozarządowych, mogliśmy zaprezentować niezwykłe prace Naszych wspaniałych uczestników. Pracownie krawiectwa oraz rękodzieła wykonały między innymi: Stroiki Kwiaty Czapki Torebki Wiele innych… Oprócz tego wszyscy odwiedzający piknik mogli wziąć udział w warsztatach manualnych. A tam działo się! To był fantastyczny dzień. Dziękujemy Panu Dyrektorowi, instruktorom, uczestnikom, pracownikom za obecność nie zabrakło również Naszego Arnava.  

23.09.2022r.Festyn Integracyjny Dzielnicy Chropaczów

Zapraszamy na jutrzejszy Festyn Integracyjny Dzielnicy Chropaczów organizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej.   Gdzie? Teren Szkoły Podstawowej nr 17 w Świętochłowicach Kiedy? Sobota 24.09.2022, godz. od 11:00 do 16:00 W programie:– atrakcje dla dzieci– występy artystyczne– poczęstunek   Wstęp wolny, zapraszamy!

23.09.2022r.Piątkowe zajęcia

Piątkowe zajęcia  Klubu Integracji Społecznej to czas niezwykły. Oprócz miłych spotkań przy grillu, ciekawych warsztatów Nasi uczestnicy mogą porozmawiać o tematach ważnych. Dzisiaj Dawid Haracz mówił o żałobie, o jej przeżywaniu oraz radzeniu sobie w tym trudnym czasie. Żałoba to proces naturalny i dotyka każdego z Nas w różnym etapie życia, często nie umiemy sobie poradzić ze stratą ukochanej osoby, w takich chwilach możemy poszukać ukojenia w grupach wsparcia prowadzonych przez wykwalifikowanych terapeutów.  

19.09.2022r.Pożegnanie lata z CIS i KIS

Jak co piątek zadziać się musiało! W Klubie Integracji Społecznej bardzo ważna dla Nas jest reintegracja społeczna uczestników Centrum Integracji Społecznej, a świetną okazją jest #PozegnanieLataZCisiKis. Warsztaty, ciekawe zajęcia, o tym mieli okazję porozmawiać uczestnicy oraz pracownicy z Daniel Beger – Prezydent Świętochłowic, ale nie tylko. Poruszono przy okazji wiele tematów związanych z reintegracją zawodową, projektami CIS. Spotkanie przy ognisku było też możliwością pożegnania się w tak licznym gronie z tymi podopiecznymi, którzy lada dzień rozpoczną pracę w jednostkach miejskich. To był naprawdę pyszny dzień.                             

13.09.2022r.I kolejna praca grupy remontowo-budowlanej

Dużo się dzieje! Przed Wami prezentujemy kolejną dobrą robotę wykonaną przez naszą grupę remontowo-budowlaną. Dzieciaki w Przedszkolu Miejskiem Nr 8 Krasnala Hałabały mogą cieszyć się nową szatnią i korytarzami.  

08.09.2022r.Bezpieczeństwo Ważna Sprawa

Po raz kolejny przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Świętochłowicach poruszamy tematy ważne. Tym razem przedstawicielka CIS wspólnie z starszą Sierżant Agnieszką Ściebura odwiedziły Caritas Archidiecezji Katowickiej Dom Pomocy Społecznej św. Antoni. To było niezwykle miłe spotkanie, a Nasz niedźwiadek po raz kolejny sprawił wiele radości i uśmiechu mieszkańcom. Dziękujemy za zaproszenie i na pewno do zobaczenia!

06.09.2022r.Świętochłowicki Budżet Obywatelski

  Jest nam niezmiernie miło, gdy Nasi uczestnicy angażują się nie tylko w reintegrację zawodową, która jest Naszym głównym zadaniem. Cieszymy się, gdy chcą zmieniać nie tylko siebie, ale również przestrzeń w której żyją i mieszkają na co dzień. 5 września wystartowała kolejna edycja Świętochłowickiego Budżetu Obywatelskiego w Miasto Świętochłowice. Nasi uczestnicy zgłosili 2 projekty: SPOŁECZNY – Pierwsza Pomoc – Druga Szansa. W skrócie, darmowe szkolenia dla wszystkich, dodatkowa wiedza z zakresu pierwszej pomocy, która niejednokrotnie jest drugą szansą dla osoby poszkodowanej. Więcej info w linku: https://swietochlowice.budzet-obywatelski.org/projekt/15708 INWESTYCYJNY – Przystanek zdrowia. Miejsce niezwykłe dla wszystkich w Parku Jordanowskim! Pierwszy taki, ogólnodostępny park polisensoryczny, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z kilkoma strefami rekreacyjnymi między innymi mini psim parkiem, strefą maluszka czy strefą wypoczynkową. Szczegóły w linku: https://swietochlowice.budzet-obywatelski.org/projekt/15776 Kto może głosować? Każdy mieszkaniec Świętochłowic niezależnie od wieku! Do kiedy? Ostateczny termin to 18 września. Jak głosować? Można głosować online: https://swietochlowice.budzet-obywatelski.org/glosowanie jak również przyjść do Centrum Integracji Społecznej, pokój nr 7 i pobrać kartę do głosowania   Macie wpływ na swoje otoczenie! Zmieńmy Świony!

06.09.2022r.Kolejna praca grupy remontowo-budowlanej

Prezentujemy kolejną odsłonę niezwykłych prac Naszej grupy remontowo-budowlanej. Tym razem pokój nauczycielski oraz toalety w Szkole Podstawowej nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Świętochłowicach. Pisać dużo nie będziemy, zobaczcie sami jacy to czarodzieje!

05.09.2022r.Praca grupy remontowo-budowlanej

Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego za nami. Cieszymy się, że dzięki pracy grupy remontowo-budowlanej Centrum Integracji Społecznej w Szkole Podstawowej nr 5 w Świętochłowicach dzieci wracają do odświeżonych sal oraz pozostałych pomieszczeń szkolnych. Efekty zobaczcie sami! Dzieciaki życzymy Wam wspaniałych chwil, niezapomnianych emocji oraz radości z nauki. A już jutro kolejna odsłona Naszej dzielnej grupy!  

02.09.2022r.Nasze Piątki

W Grocie uczestnicy  Klubu Integracji Społecznej na nudę narzekać nie mogą. Przed paroma minutami zakończyło się spotkanie z Panią Sierżant Agnieszką Ścieburą z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Temat jakże ważny – handel ludźmi. W tej chwili uczestnicy zakończyli testy osobowościowe oraz wzięli udział w ciekawych warsztatach dotyczących wchodzenia w różne role w relacjach: – Dziecko – Rodzic – Dorosły Dawid Haracz, kolejny profesjonalny i rzetelny wykład. Dziękujemy!

02.09.2022r.Witaj szkoło!

Dziś dzień ważny dla młodych ludzi był! Po 2 miesiącach wakacji część dzieci wróciła do szkół, a część rozpoczęła swoją szkolną przygodę. Cieszymy się że możemy dołożyć swoją cegiełkę w profilaktykę w zakresie bezpieczeństwa, współpracując przy tym z Komendą Miejską Policji w Świętochłowicach oraz placówkami oświaty. Przedstawiciele Centrum Integracji Społecznej wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach. Oczywiście nie zabrakło wspaniałych emocji w tym jakże ważnym dniu. Uśmiech na twarzy nie tylko dzieci ale również towarzyszącym im rodzicom oraz Dyrekcji i gronu pedagogicznemu wywołał Nasz CIS-owy niedźwiadek Arnav oraz Policyjny Sznupek. Obszerna relacja w linku https://swietochlowice.policja.gov.pl/…/343820…    

01.09.2022r.Nowy Rok Szkolny

Nowy Rok Szkolny Wszystko co dobre, szybko się kończy, a więc żegnamy wakacje , a witamy szkołę Z tej okazji wszystkim uczniom życzymy dużo energii , chęci do zdobywania wiedzy , sukcesów oraz wspaniałych przygód z przyjaciółmi ze szkolnych ław  

29.08.2022r.Nasze Piątki

W ramach zajęć Klubu Integracji Społecznej wcieliliśmy się w rolę policjantów. Uczestnicy wzięli udział w grze symulacyjnej. Gra zawiera wiele interesujących scenariuszy, a jej głównym celem jest poprawienie komunikacji w miejscu pracy. Odwiedził Nas gość specjalny Pan Kacper Bisanz, opowiadając jak można poprawić jakość swojego życia. Zapraszamy do odwiedzenia profilu Pana Kacpra https://www.facebook.com/kacper.bisanz    

12.08.2022r.Bezpłatna pomoc prawna w Świętochłowicach

Bezpłatna pomoc prawna na terenie Miasta Świętochłowice Potrzebujesz pomocy prawnej? Masz pytania, wątpliwości? Obawiasz się o swoje prawa? Skontaktuj się z Stowarzyszeniem na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma”. Prawnicy, doradcy obywatelscy oraz mediatorzy ze Stowarzyszenia „DOGMA” świadczą darmową pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w punkcie, w Młodzieżowym Domie Kultury w Świętochłowicach przy ul. Harcerskiej w godzinach: poniedziałek, wtorek 14:00-18:00 środa, czwartek 9:00-13:00 piątek 13:00-17:00 Porady prawne w niektórych punktach udzielane są również telefonicznie pod numerem telefonu 798 869 599, pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji. Zapisy na porady odbywają się w godzinach pracy urzędu pod numerem: 32 34 91 847 bądź przez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl/zapisy Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: https://dogma.org.pl/lokalizacje-swietochlowice/  

01.08.2022r.Nasze piątki

Dzisiaj skupiliśmy się na polepszaniu swoich kompetencji międzyludzkich wykorzystując kreatywność  i potencjał naszych wspaniałych uczestników. W każdym miejscu pracy, prócz samych czynności, które wykonujemy, najważniejszy zawsze powinien być człowiek i jego relacje z innymi osobami, dlatego mamy nadzieję, że podobnie jak u nas w wielu miejscach zmieni się podejście do tego aspektu. Wykorzystując uśmiech na twarzy, kreatywność, dobrą zabawę można tworzyć własne firmy, kampanie reklamowe. a co najważniejsze miło spędzić czas i poznać się z innej strony. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.  

26.07.2022r.Postaw na siebie!

Uczestnicy projektu „Aktywna Przyszłość” od poniedziałku do czwartku biorą udział w dwóch kursach zawodowych: Florystycznym Komputerowym Podobają się wam Nasze zajęcia? Jeśli chciałbyś wziąć udział w tych oraz innych ciekawych kursach zawodowych przypominamy, że trwa rekrutacja do projektu „Aktywna Przyszłość”. Więcej szczegółów w Naszej jednostce lub pod numerem telefonu 32 24 555 24 i porozmawiaj z koordynatorem projektu.       

22.07.2022r.Kinomaniacy KIS

Dzisiaj w ramach zajęć Klubu Integracji Społecznej dla odmiany kino. Nasi uczestnicy wybrali się na seans Jurrasic World Dominion. Dla przypomnienia, to o kolejna emocjonująca część serii o prehistorycznych dinozaurach. A wy oglądaliście wszystkie części? Życzymy wszystkim miłego weekendu!

15.07.2022r.Quiz KIS

Działo się! Mistrzostwa wiedzy ogólnej Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach. Podczas zajęć Klubu Integracji Społecznej Nasi uczestnicy zdecydowanie nie nudzili się. W mistrzostwach wzięło udział 6 drużyn sześcioosobowych. Pytania były proste, czasem podchwytliwe a momentami było mocno pod górkę. Zwycięzcami Mistrzostw była drużyna 3: Pani Danusia z grupy Krawieckiej Pani Danusia z grupy zewnętrznej Pani Józia z grupy utrzymania terenów zielonych Pani Ola z grupy rękodzieła Pan Daniel z grupy remontowo-budowlanej Pan Sebastian z grupy utrzymania terenów zielonych Gratulujemy! To na pewno nie ostatnia edycja mistrzostw. Obserwujcie Nas uważnie 🙂

13.07.2022r.Łąka KIS

W ramach zajęć Klubu Integracji Społecznej i Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach, w miniony piątek odbyły się zajęcia florystyczne dla Naszych kreatywnych uczestników. Piękne kompozycje kwiatowe, świetne pomysły na łączenie roślin w bukiety, zdecydowanie było twórczo!       

01.07.2022r.Lato w CIS i KIS

  Jak piątek to Klub Integracji Społecznej , a jak klub to oczywiście nudy nie ma! Uczestnicy oraz pracownicy Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach razem świętują rozpoczęcie lata, a co za tym idzie? Będzie się działo! Nie zwalniamy tempa, ale po każdym obowiązku jest też czas na przyjemności.  

23.06.2022r.Dzień Ojca

Kochani Ojcowie!   W dniu Waszego święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia! Życzymy dużo zdrowia, szczęścia, sukcesów zawodowych i osobistych oraz radości ze swoich pociech. Niech będą one dla Was zawsze wsparciem i powodem do dumy. Bądźcie dla Waszych dzieci bohaterami, zawsze służcie im pomocą, radą, wsparciem i miłości mocą.   Życzymy Wam wszystkiego najlepszego!  

20.06.2022r.„Safe in Poland” – inauguracja kampanii kierowanej do społeczności ukraińskiej

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach realizuje projekt dotyczący działań informacyjno-edukacyjnych pn. „Safe in Poland”, który w głównej mierze ma na celu przekazanie osobom przybyłym (obywatele Ukrainy) na terytoriom Rzeczypospolitej Polskiej istotnych informacji o obowiązujących w kraju normach prawnych i społecznych.   Zgodnie z założeniami kampanii, opracowany został materiał informacyjno-edukacyjny w postaci filmu oraz broszury w językach polskim, ukraińskim oraz angielskim, w których znalazły się porady i informacje dotyczące podstawowych norm prawnych, kontaktów do służb i instytucji pomocowych oraz podstawowych zagadnień prawa pracy w Polsce. W materiałach znajdą się również informacje na temat zagrożeń, związanych z czynami zabronionymi takimi, jak hejt, czy handel ludźmi, których ofiarami mogą stać się  obcokrajowcy.   Więcej informacji znajdziecie w artykule na stronie Policji.    

08.06.2022r.Prace grupy remontowo-budowlanej

Grupa remontowo-budowlana nie zatrzymuje się! Tym razem zmienili wygląd Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach. To bardzo przyjemne uczucie robić coś tak pożytecznego dla mieszkańców Miasta Świętochłowice. A to jeszcze nie koniec!  

07.06.2022r.Kolejny remont za nami!

Miło być dla Was! Nasza grupa remontowo-budowlana po raz kolejny uczyniła magię swoimi czarodziejskimi różdżkami w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Reja w Świętochłowicach. Szpachle, pędzle, ojjj działo się! Młodzieży, niech moc wiedzy będzie z wami!  

03.06.2022r.Piątkowe zajęcia

Piątki to wyjątkowy czas dla uczestników Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach. Podczas jednej z wielu podróży odwiedziliśmy Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach. Uczestnicy od zaplecza zobaczyli jak wygląda sprzęt pożarniczy, zostali przeszkoleni z pierwszej pomocy, a w tym wszystkim towarzyszył im CIS-owy miś Arnav. Warto nadmienić że nasze 4 łapy będą często towarzyszyć nam podczas wielu ciekawych zajęć. Arnav obecnie jest w trakcie szkolenia na psa wspomagającego ratownika, a jeśli chcecie wiedzieć co jeszcze ma w planach nasz piesek obserwujcie stronę CIS. Dziękujemy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach za garść cennej wiedzy. Do zobaczenia!  

02.06.2022r.Świętochłowicki Dzień Dziecka cz. 2

Tak było wczoraj! Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie naszym stoiskiem. Ogromne podziękowania dla pracowni rękodzieła oraz krawiectwa Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach za wykonanie materiałów. Podziękowania również dla uczestników CIS za zaangażowanie oraz pomoc. Dobrze, że jesteście!

01.06.2022r.Świętochłowicki Dzień Dziecka

Zapraszamy na OSiR Skałka i Świętochłowicki Dzień Dziecka 2022. Jesteśmy dla Was z super pomysłami. Na Naszym stoisku najmłodsi mogą zaprojektować swój własny wakacyjny worek, dziewczynki spódniczki i opaski, najmłodsi mogą puścić wodze kreatywności przy tworzeniu wakacyjnych ozdób. Czekamy na Was!

26.05.2022r.Dzień Matki

Wszystkiego dobrego, dla wszystkich Mam!

05.05.2022r.Rekrutacja do projektu „Aktywna Przyszłość”

Rekrutacja otwarta!   Szukasz pomysłu na siebie?  Kolejne wysłane CV jest bez odpowiedzi? Tracisz wiarę że coś się „ruszy”? Projekt „Aktywna Przyszłość” to możliwość przebranżowienia na potrzeby rynku pracy, to ciekawe warsztaty oraz zajęcia. Interesujące staże pracy, kursy oraz szkolenia zawodowe. Nie siedź w domu, zmień coś! Zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta Świętochłowice do udziału w projekcie „Aktywna Przyszłość”!   Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń 32 24 555 24 i poproś o rozmowę z Koordynatorem projektu lub odwiedź Nas!  

04.05.2022r.Matura 2022

Wszystkim maturzystom życzymy połamania pióra! Trzymamy mocno kciuki!

22.04.2022r.Dzień Ziemi

Jak dbasz, tak masz. Dzisiaj uczestnicy Klubu Integracji Społecznej zakasali rękawy i dali trochę oddechu Naszej planecie. 50 worków śmieci! Tyle zebrano, jednak Nasi uczestnicy nie powiedzieli ostatniego słowa. Dzisiejsza akcja spodobała się na tyle, że powtórzymy ją jeszcze nie raz i nie dwa. Dzień Ziemi jest codziennie, dbajmy o to co mamy i przekażmy innym.

17.04.2022r.Życzenia Wielkanocne

Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pogody ducha na co dzień, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym, odwagi w realizacji planów osobistych i zawodowych. Życzy Dyrekcja, pracownicy oraz uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach.  

13.04.2022r.Razem dla siebie

Kilka dni temu Naszą jednostkę odwiedzili wspaniali, pełni życiowych planów młodzi ludzie z Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach na ręce Dyrektora złożono życzenia dla całego Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Noc. Życzenia zrobiły na Nas niesamowite wrażenie. Pełen profesjonalizm, zaangażowanie! Recytowane wiersze ścisnęły Nas za serca. Dziękujemy! Cudowne uczucie gdy można być razem dla siebie. Wesołego Alleluja!

01.04.2022r.Warsztatów Moc

Każdy piątek to kolejna warsztatowa podróż dla uczestników Klubu Integracji Społecznej oraz projektów „Nowe Szanse i Możliwości” oraz „Aktywna Przyszłość”. Starszy Sierżant Pani Agnieszka Ściebura z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach oraz Starszy Inspektor Pan Paweł Hodura z Straży Miejskiej w Świętochłowicach wspólnie poprowadzili interesującą prelekcje o bardzo ważnym temacie „Hejt i mowa nienawiści” Te spotkania obowiązkowo zapisują się na każdy miesiąc. Mowa o Panu Dawidzie Haracz i jego warsztatach. Dzisiaj było bardzo ciekawie. Różne grupy reintegracyjne, podzielone na 4 osobowe zespoły musiały przede wszystkim uwolnić w sobie kreatywność. Temat zajęć: „Znajdowanie niecodziennych zastosowań dla codziennych przedmiotów” Nasi uczestnicy musieli uwolnić spore pokłady kreatywności. Ojjjj działo się! Zdecydowanie piątek jest The Best!  

25.03.2022r.Nadal pomagamy Ukrainie

Dziś przekazaliśmy 75 poduszek oraz 50 piórników dla mieszkańców  Ukrainy przebywających w Świętochłowicach. Ogromne podziękowania dla uczestniczek Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach z grupy krawieckiej które w ramach projektu „Aktywna Przyszłość” stworzyły tak niesamowite upominki.    

22.03.2022r.Obwieszczenie Wojewody Śląskiego

Obwieszczenie Wojewody Śląskiego z dnia 21 marca 2022 r. o kwalifikacji wojskowej w 2022 roku

21.03.2022r.Zdrowie Świony

23.03.2022   We współpracy z Miasto Świętochłowice oraz Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach z myślą o mieszkańcach powstała kampania zdrowotna #ZdroweŚwiony. Założenia kampanii są bardzo proste zaszczepić jak najwięcej świętochłowiczan oraz ich rodzin wspólne przeciwdziałanie w rozprzestrzenianiu się COVID-19 łatwy dostęp do szczepień (I, II, III dawka) możliwość wykonania testu

19.03.2022r.Piątkowe zajęcia

W sobotę nadal w temacie piątku! Dziękujemy za ciekawą prelekcje! Nauki nigdy dość.   „Wierzę, że człowiek jest jak drzewo. Kiedy zagwarantuje mu się wszystkie niezbędne warunki do rozwoju, to zacznie on wzrastać, a następnie widzieć owoce swoich działań. Dlatego prowadząc szkolenia i warsztaty, dbam przede wszystkim o formę – o emocje uczestników, o dobrą zabawę, a następnie dopiero o wartościową wiedzę. Kiedy forma jest odpowiednia, to przekaz nie trafia do głów, a do serc. Wczoraj dzięki gościnie Wież KWK Polska Świętochłowice, poprowadziłem dla uczestników Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach warsztaty z identyfikowania złości i jej odmian, a także rozpoznawania potencjalnych sytuacji, w których te emocje mogą się pojawić. Połączenie sztuki i szkolenia z emocji? Jak najchętniej! Uwielbiam tych ludzi!„ ~ Dawid Haracz    

19.03.2022r.Pomoc Ukrainie

Wczoraj Nasi pracownicy przekazali 100 worków szkolnych dla dzieci z Ukrainy przebywających w Świętochłowicach. Dziękujemy grupie krawieckiej za przygotowanie.

08.03.2022r.Dzień Kobiet

  Drogie Panie z okazji Waszego święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i samych pogodnych dni. W ten szczególny dzień życzymy Wam nieustających sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, niech uśmiech rozpromienia wasze twarze, a szczęście towarzyszy Wam każdego dnia.

25.02.2022r.Gryfne Ferie

  Wczoraj w „Grocie” Centrum Kultury Śląskiej działo się! Uczestniczki projektu „Aktywna Przyszłość” z grupy rękodzieła wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Miasto Świętochłowice wzięli udział w warsztatach. Wszystko to w ramach wspólnego projektu Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach i Programu Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej” organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach pt. „Gryfne Ferie”. Zobaczcie sami jacy artyści tu rosną! Pięknie, ręcznie wykonane maski będą dopełnieniem dzisiejszego finału projektu jakim jest bal karnawałowy. Niech Żyje Bal!

15.02.2022r.Gryfne Ferie – kolejny dzień

Kolejny dzień ferii i nudy nie było! Wspólnie z Programem Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej” organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach pierwsze oznaki wiosny zawitały nie tylko za oknem, ale również w „Grocie” Centrum Kultury Śląskiej. Dziewczynki zajęły się pracą nad „Lasem w szkle”, a chłopcy majsterkowaniem. Ojjjj te dzieciaki to wulkany kreatywności, zobaczcie sami jakie cuda, cudeńka wyszły spod ich rąk!

14.02.2022r.Gryfne Ferie

Świętochłowicka „Grota” Centrum Kultury Śląskiej zamieniła się w podwórko lat 80 i 90. Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach wspólnie z Programem Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej” organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach w ramach projektu „Gryfne Ferie” zorganizowali zajęcia dla dzieci pt. „PRL-owy zawrót głowy”: gra w duce klasy statki państwa-miasta guma plus wiele innych To był bardzo mile spędzony czas! Nawet pracownicy jednostek nie mogli powstrzymać się od zagrania w kapsle czy kółko i krzyżyk. A już jutro kolejne zajęcia!

11.02.2022r.Warsztatów Moc

Każdy piątek to kolejna warsztatowa podróż dla uczestników Klubu Integracji Społecznej oraz projektów „Nowe Szanse i Możliwości” oraz „Aktywna Przyszłość”. Lubimy te spotkania, działo się! W Centrum Kultury Śląskiej „Kreatywne Warsztaty” z niezawodną Panią Grażyną Wojtak. Dzisiaj uczestniczki wykonywały swoje lalkowe podobizny. W Programie Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej” organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach kontynuacja zajęć o wolontariacie i pracy wolontariusza. Zajęcia poprowadził Pan Michał Szeliga z Stowarzyszenia „CEZAR”. Starszy Sierżant Pani Agnieszka Ściebura z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach poprowadziła ciekawe prelekcje na temat przemocy fizycznej i psychicznej, niebieskiej karty-kiedy i jak ją założyć. Oraz przedstawiła krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa. W Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach odbyły się warsztaty z edukacji finansowej oraz komputerowej. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie!

10.02.2022r.Zdrowe Świony

  We współpracy z Miastem Świętochłowice z myślą o mieszkańcach powstała kampania zdrowotna „Zdrowe Świony”. Założenia kampanii są bardzo proste: zaszczepić jak najwięcej świętochłowiczan oraz ich rodzin wspólne przeciwdziałanie w rozprzestrzenianiu się COVID-19 łatwy dostęp do szczepień (I, II, III dawka)

09.02.2022r.Gryfne Ferie

Centrum Integracji Społecznej wspólnie z Programem Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej” organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach w ramach projektu „Nowe Szanse i Możliwości” zapraszamy na Gryfne Ferie. Będzie się działo! Szczegóły na plakacie.

04.02.2022r.Współpraca – czyli piątkowe zajęcia

Żeby zegar pracował dobrze potrzebnych jest kilka mechanizmów. I tak w ramach reintegracji zawodowej i społecznej udział biorą również lokalne jednostki. Jak co piątek uczestnicy Klubu Integracji Społecznej oraz projektów „Aktywna Przyszłość” oraz „Nowe Szanse i Możliwości” wzięli udział w piątkowych warsztatach. Nudy nie było! W Centrum Kultury Śląskiej odbyły się „Kreatywne Warsztaty” pod czujnym okiem Pani Grażyny Wojtak. W Programie Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej” prowadzonym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach ciekawe warsztaty na temat wolontariatu które poprowadził Pan Michał Szeliga z Stowarzyszenia „CEZAR”. Dodatkowo kontynuacja warsztatów z pierwszej pomocy jak również warsztaty komputerowe oraz finansowe. To był warsztatowy zawrót głowy! Dziękujemy lokalnym jednostkom za zaangażowanie.

22.01.2022r.Dzień Babci i Dziadka

„Niechaj dziadzio z babunią tak nam długo żyją, póki komar i mucha morza nie wypiją. A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli. Niech się dziadzio z babcią nażyją do woli.”   Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze. Uśmiechu i zdrowia oraz pociechy z wnuków!  

14.01.2022r.Qlturalne Podróże

Ojjjj tak! Zdecydowanie uczestnicy Klubu Integracji Społecznej oraz projektu „Aktywna Przyszłość” lubią spotkania kulturalne przy kawie. Dzięki Pani Iwonie z Wież KWK Polska Świętochłowice, która jak zawsze z wielkim entuzjazmem opowiadała ciekawe historie, zaangażowała do rozmowy Naszych uczestników. Pani Mariolka z grupy krawieckiej przekazała dzisiaj pamiątkowe kufle, które poszerzą kolekcje wież. Dodatkowo poza podziwianiem widoków z wieży, wzrok wszystkich zatrzymał się na niezwykłej wystawie autorstwa Pani Katarzyny Zachtej. Warto dodać że w tym samym czasie uczestnicy projektu „Nowe Szanse i możliwości” wzięli udział w zajęciach komputerowych oraz finansowych.

13.01.2022r.Jasełka

Ciężko zapomnieć wczorajszy wieczór w Centrum Administracyjne „Wspieranie w rozwoju” placówek opiekuńczo-wychowawczych w Katowicach. Wspólnie z Prezydentem Miasta Świętochłowice Panem Danielem Begerem wzięliśmy udział w niezwykle pięknym spektaklu jasełkowym przygotowanym przez podopiecznych centrum administracyjnego. Studenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zadbali o przyjemnie brzmiące aranżacje muzyczne. Całość, dopieszczona w każdym calu. Niejedna scena Polska nie powstydziła by się takiego występu! To była bardzo klimatyczna podróż w czasie, która przypomniała jak ważny jest czas świąt, który celebrujemy z bliskimi ofiarując sobie to co najważniejsze, miłość, szacunek i troskę. Jednak na największe brawa i słowa uznania zasługują młodzi aktorzy. Z niezwykłą dbałością, ale również zaangażowaniem wspaniale przekazali nam- odbiorcom, emocje. Dziękujemy i na pewno do zobaczenia, tradycyjne coroczne jasełka w Centrum Administracyjnym wpisujemy w Nasze kalendarium 2022.

03.01.2022r.7 stycznia – nieczynne

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 45/2021 Dyrektora Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach dzień 7 stycznia 2022 r. (piątek) zostaje ustanowiony dniem wolnym od pracy w Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach, w zamian za święto przypadające w sobotę tj. 1 stycznia 2022 r.  

24.12.2021r.Życzenia świąteczne

Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych wzajemną życzliwością i zrozumieniem, wewnętrznym spokojem i radością. Nowego Roku bogatego w spełnione marzenia.   Życzy Dyrekcja, pracownicy oraz uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach  

20.12.2021r.Wigilia – nieczynne

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 33/2021 Dyrektora Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach dzień 24 grudnia 2021 r. (piątek – Wigilia) zostaje ustanowiony dniem wolnym od pracy w Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach, w zamian za święto przypadające w sobotę tj. 25 grudnia 2021 r.  

12.12.2021r.Zapraszamy na Jarmark – dzień 2

Dzisiaj od 14:00-19:00 na terenie OSiR „Skałka” podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego można nabyć świąteczne cuda, cudeńka wykonane przez Naszych uczestników. Zapraszamy na Nasze stoisko!

10.12.2021r.Zapraszamy na Jarmark – dzień 1

Ho! Ho! Ho! Zapraszamy na Nasze stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym., na terenie OSiR „Skałka”. 10.12 oraz 12.12 od godziny 14:00-19:00. Znajdziecie tu wiele pięknych dekoracji świątecznych: wianki, ręcznie wykonanie choinki, ozdoby choinkowe, obrusy, bieżniki, stroiki, czapki i komin. A najlepiej przyjdźcie i sprawdźcie sami. Dzieje się!

06.12.2021r.Mikołajki

Udanych Mikołajek! Dzień mikołajek, To nie dzień bajek, Tu wszystko stać prawdziwe się może, Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja Możesz być pewny – on Ci pomoże!  

04.12.2021r.Barbórka

Szczęść Boże! Z okazji Barbórki, Dyrekcja oraz pracownicy Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach pragną złożyć serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji z sukcesów w pracy zawodowej oraz powodzenia w działalności społecznej wszystkim górnikom. Niech święta Barbara otacza swoją opieką Państwa oraz Państwa bliskich, a w Waszych domach niech zawsze gości rodzinne szczęście. Serdeczne życzenia kierujemy również do emerytów, którzy wykonywali górniczy zawód oraz inwalidów pracy górniczej, którzy wykonując swoje obowiązki, stali się ofiarami górniczych katastrof i wypadków. Niech Opatrzność Boża, za pośrednictwem świętej Barbary czuwa nad Wami i udziela Wam i Waszym Rodzinom pomocy i szczęścia! W takim dniu nie możemy również zapomnieć o tych, którzy w górnictwie zginęli. Cześć Ich pamięci…

03.12.2021r.Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – święto obchodzone corocznie 3 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu, oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w życie społeczne. Obchody Dnia są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób z niepełnosprawnościami w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.  

02.12.2021r.Jarmark Bożonarodzeniowy

Już dziś zapraszamy Wszystkich na Jarmark Bożonarodzeniowy Świąteczne Świętochłowice 2021, który będzie trwał od 10 do 19 grudnia na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”.  Będziecie mogli nas spotkać 10 i 12 grudnia na naszym stoisku oraz podczas warsztatów, które będziemy prowadzić! Do zobaczenia niebawem!  

26.11.2021r.Piątkowe warsztaty

Święta tuż, tuż… Dla większości z nas choinka jest nieodłączną ozdobą w czasie świąt Bożego Narodzenia. Co powiecie na trochę inną choinkę niż tradycyjne drzewko iglaste? Dzisiaj nasi uczestnicy w ramach piątkowych zajęć mieli okazję własnoręcznie stworzyć przepiękne drewniane choinki! Jak się Wam podobają?

21.11.2021r.Dzień pracownika socjalnego

Wszystkiego dobrego dla Pracowników socjalnych!

18.11.2021r.Just Green – czyli kolejny projekt

Od wczoraj reprezentacja Centrum Integracji Społecznej w osobie Pani Dyrektor Magdaleny Domańskiej-Rosin uczestniczy w wizycie studyjnej w Mozzo, w prowincji Bergamo we Włoszech. Wizyta ta to kolejny element projektu „Just Green” w którym bierzemy udział. Nie możemy się doczekać, kiedy to nasi zagraniczni koledzy zawitają w naszym mieście.  

12.11.2021r.Obchody Święta Niepodległości

10 listopada o godz. 11:11 wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Świętochłowicach wspólnie zaśpiewaliśmy nasz hymn. Była to okazja, by razem świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. ~~~~~~ Natomiast 12 listopada nasi uczestnicy wraz z pracownikami wspólnie złożyli kwiaty oraz znicz pod Pomnikiem Powstańca Śląskiego na placu Słowiańskim w dzielnicy Lipiny z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Razem odśpiewaliśmy hymn, aby uczcić najważniejsze dla Polaków święto.  

18.10.2021r.Kiermasz Jesienny

Zapraszamy już dziś na Kiermasz Jesienny, podczas którego będziecie mogli zakupić takie cudowne rzeczy wykonane własnoręcznie przez nasze grupy reintegracji zawodowej. Kiermasz odbędzie się w naszej jednostce już w środę 20 października. Będziemy na Was czekać od godz. 10:00 do ok. 15:00 w siedzibie naszej jednostki – Centrum Integracji Społecznej, ul. Sądowa 1 w Świętochłowicach – I piętro.  

14.10.2021r.Dzień Edukacji Narodowej

Drogie Nauczycielki, Drodzy Nauczyciele, Szanowni Pracownicy oświaty, życzymy niesłabnącego zapału do pracy, satysfakcji z uczenia, zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń. Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie. Jesteśmy pełni uznania dla Waszej pracy – każdego dnia, nie tylko dziś! Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  

08.10.2021r.Szkolenie z kominiarzem

Właśnie dobiegły końca warsztaty dla uczestników Centrum Integracji Społecznej, Klubu Integracji Społecznej, projektu „Aktywna Przyszłość” oraz „Nowe szanse i możliwości” prowadzone przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy, który jest organizatorem społecznej akcji „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!”, której celem jest eliminacja niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniem i pożarami, których główną przyczyną są źle eksploatowane lub zaniedbane przewody kominowe i urządzenia grzewcze. Dziękujemy za cenne rady!

06.10.2021r.Europejskie Forum Przyszłości

Właśnie uczestniczymy w Europejskiem Forum Przyszłości, gdzie uczestnicy debatować będą o najistotniejszych wyzwaniach cywilizacyjnych, społecznych i gospodarczych współczesnego świata.

DANE KONTAKTOWE

Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach

ul. Sądowa 1
41-605 Świętochłowice

TELEFON
(32) 245 55 24
E-MAIL
cis@swietochlowice.pl
Informacja o cookies Zamknij informację o cookies
Ta strona korzysta z plików cookies(ciasteczek). Aby dowiedzieć się więcej na temat samych plików, sposobu ich używania oraz polityce prywatności, kliknij w dowiedz się więcej.